Sırt ağrısının sebepleri

Sık olarak herkeste sorun haline gelen sırt ve bel ağrısının temel sebebi nelerdir?Bu ağrıyı genellikle ne tür durumlar tetikler?

Genellikle insanların bir çoğunda görülen ve iş aksamasına sebep olan sırt ağrısının temel sebeplerini öğrenmek ve bu sağlık sorununu çözmek adına çalışmalar yapılmaktadır.Toplumda her 2 kişiden biri bu problemden müzdarip.Olgun insanlarda ani bir hareketle başlayıp, bel ağrıları ile devam eder ve basit tedavi yöntemi, ilaç kullanımı ile düzene girer.Ancak sorunun temeline inmeme durumunda tekrar bu ağrı baş gösterebilir.

Fıtık ve türevi hastalıkları tanıyalım

Genellikle ani yüklenmeler, tutarsız ağırlık kaldırmak ve kaldırabileceğinden fazla yükü sırtlamak, bel ağrılarının başlangıcı olarak gözükür. belde kireçlenme, bel kayması, omurilik kanalı daralması, omurganın iltihabi romatizmaları, kemik erimesi, omurlarda çökme kırıkları, bel omurlarının tümörleri, gibi hastalıklar belde ve sırt bölgesinde görülen hastalık çeşitleri olarak adlandırılmaktadır.

Bel ağrılarını tetikleyen sebepler arasında, ağır iş yapanlar, çok fazla kilolu olan insanlar, hareketsiz iş ve yaşam düzeni olanlar, uzun süreli araç kullananlar ve çok fazla stres yapanlar olarak belirtilebilir.

Share Button

Bir Cevap Yazın